22 Jan 2017 - یکشنبه ۰۳ بهم ۱۳۹۵
کد :129 ۰۸ مهر ۱۳۹۵ 151 views دسته : خبر جدید همیار جکران
همه خواص خرما و فواید خرما

خرما یک خوردنی خوشمزه و انرژی داست که واقعا انرژی زیادی دارد . حتما به این نتیجه رسیده اید که وقتی خرما خورده اید زود گرسنه نمی شوید . خرما دارای فیبر زیادی است و میتواند یبوست را درمان کند . پیشنهاد میکنیم به جای قند از خرما استفاده کنید . برای درمان کم خونی میتوانید از خرما استفاده کنید.

در این پست از پورتال خبری جوکران ده مورد از مهمترین خواص خرما را برایتان گرداوری کرده ایم . سعی کنید حتما ان را در میان وعده های خود بگنجانید . البته یادتان باشد مانند سایر خوراکی ها در مصرف خرما هم نباید زیاده روی کرد.

خواص خرما چیست

خواص خرما چیست

خواص خرما چیست ؟ فواید خرما

به گزارش پورتال خبری جکران خرما گیاهی گرمسیری است که میوه‌اش خوراکی و دارای هسته‌ای سخت و پوست نازک است . طعم خرما شیرین است و به شکل خوشه‌ای بزرگ از شاخه آویزان میشود. همچنین برگهای آن بزرگ است. ارتفاع نخل به ۱۰ تا ۲۰ متر یا بیشتر خواهد رسید.

۱-یکی از مهمترین خواص خرما اینست که خرما خرد کننده سنگ مثانه است. اگر دچار مشکل سنگ مثانه هستید از دمکرده خرما استفاده کنید (دم کرده هسته خرما) و دم کرده آن بسیار قابض است. همچنین طبق بررسی های بدست امده کسانی که یبوست دارند سعی کنند در هنگام استفاده از دم کرده خرما از غذاهای ساده و ملین استفاده کنند.

زنگ تفریح : ترفندهایی جهت نگهداری شیر دوشیده مادر

۲- جالب است بدانید که یکی از خواص خرما خاصیت ارامبخشی است. برای همین است که در مجالس ختم هم خرما می دهند. به خاطر وجود ویتامین B در خرما میوه خوبی برای تعادل اعصاب و نیز باعث رشد است.

۳-یکی دیگر از خواص خرما وجود فسفر است. فسفری که در خرما وجود دارد باعث سر زنده نگاه داشتن سلول‌های عصبی می ‌شود.

۴- مصرف خرما برای کمبود آهن بسیار مفید است.

۵- به گزارش پورتال خبری جکران طبع خرما گرم و خشک است. ۲٫ برای رفع خشونت و نرم کردن سینه ۵۰ گرم خرما در ۱۰۰۰ گرم آب جوشانده صاف نموده روزی ۲ تا ۳ استکان بخورید. البته این برای افراد سرد مزاج بسیار خوب است.

۶- برای تقویت کلیه هم خرما مناسب است.

۷-  کسانی که درد کمر یا درد مفاصل دارند می توانند از شربت خرما استفاده کنند.

۸- اگر خرما با شنبلیله خورده شود جهت سنگ مثانه مفید است.

۹-درباره خواص خرما باید گفت برای تقویت نیروی جنسی خرما را در شیر تازه خیس کرده کمی دارچین بزنید و صبح به عنوان صبحانه بخورید و سپس کمی شیر بالای آن میل کنید.

نظرات