شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با کودک

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آموزش دانلود از گوگل مارکت آموزش دانلود از گوگل پلی آموزش همسرداری استاتوس خنده دار اندروید 5.1 تجربه های همسرداری جوک جدید جوک خنده دار ساعت مچی جدید شبکه اجتماعی عکس ساعت جدید عکس ساعت زیبا عکس ساعت مچی مدل ساعت مچی مدل ساعت مچی دخترونه نکات همسرداری نکات همسرداری برای خانم ها نکات همسرداری برای زنان نکات همسرداری برای زن ها نکته های همسرداری همسرداری خوب همسرداری موفق پست فیسبوکی پست فیسبوکی باحال پست فیسبوکی جالب پست فیسبوکی جدید پست فیسبوکی خنده دار پست های باحال فیسبوکی پست های خنده دار فیسبوکی پست های ناب فیسبوکی

ترفندهایی جهت نگهداری شیر دوشیده مادر

خانه » کودک » ترفندهایی جهت نگهداری شیر دوشیده مادر

گاهی وقتها شیر مادر زیاد است و دارد بقولی از بین می رود. یا اینکه مادر قرار است به جایی مهم برود یا سر کار برود و مدتی نمیتواند به فرزندش شیر بدهد. در این موارد سریعا به شیر خشک مراجعه نکنید. شما میتوانید شیر خود را دوشیده و برای کودکتان نگهداری کنید.

گاهی وقتها شیر مادر زیاد است و دارد بقولی از بین می رود. یا اینکه مادر قرار است به جایی مهم برود یا سر کار برود و مدتی نمیتواند به فرزندش شیر بدهد. در این موارد سریعا به شیر خشک مراجعه نکنید. شما میتوانید شیر خود را دوشیده و برای کودکتان نگهداری کنید. مثلا میتوانید ان را در فریزر بگذارید. نگهداری شیر دوشیده مادر نکات مربوط به خود را دارد که در پورتال خبری جکران به ان اشاره می کنیم.

نکات نگهداری شیر دوشیده مادر

۱- اگر نگهداری شیر دوشیده مادر تنها برای یک یا دو روز باشد، می توانید آن را درون یخچال بگذارید. شیر فریز شده مادر تا ۷۲ ساعت بدون تغییر کیفیت، می تواند در یخچال نگهداری شود.

۲- یک نکته را یاداوری میکنیم و ان اینست که اگربه دلیل حوصله نداشتن می خواهید شیر را نگه دارید هرگز اینکار را نکنید ، زیرا این روش ها تنها برای مادران شاغلی است که نمیتوانند به فرزند خود مستقیم شیر بدهند. اما اگر وقتش را دارید بدانید که هیچ چیزی برای نوزاد مانند آغوش مادر و مکیدن شیر از سینه مادر نیست.

زمان نگهداری شیر دوشیده شده مادر

زمان نگهداری شیر دوشیده شده مادر

۳- به گزارش پورتال خبری جکران یادتان باشد که کیفیت شیر مادر به سرعت تغییر می کند. شما باید برای فریز کردن آن، تمامی نکات بهداشتی و سرعت عمل را رعایت کنید. نگهداری شیر دوشیده مادر , نگهداری شیر دوشیده شده مادر,شرایط نگهداری شیر دوشیده مادر ,مدت زمان نگهداری شیر دوشیده مادر, نگهداری و دوشیدن شیر مادر , نحوه نگهداری شیر دوشیده مادر , آموزش نگهداری شیر دوشیده مادر

تا جایی که می توانید مقدار کمی شیر فریز کنید و تنها در شرایطی که واقعا امکان شیردهی مستقیم مادر وجود ندارد، از شیر فریز شده کمک بگیرید . وگرنه خودتان به بچه شیر بدهید.

۴- مادر می تواند شیر خود را بدوشد و آن را درون شیشه شیر نوزاد بریزد.

همچنین میتواند آن را درون کیسه ای تمیز قرار دهد و در آن را ببندد و سپس داخل فریز قرار دهد.

اگر برای مدت زمان طولانی می خواهید شیر مادر را درون فریزر نگهداری کنید، از کیسه های مخصوصی که مختص نگهداری در فریزر است کمک بگیرید . چون کیفیت شیر مادر پس از گذشت زمان، در فریزر کم می شود.

۵-برای نگهداری شیر دوشیده مادر در فریزر یادتان باشد اگر می خواهید برای زمانی طولانی از شیر فریزر شده مادر استفاده کنید، باید آن را در انتهای فریزر قرار دهید تا احتمال فاسد شدن آن کمتر شود.

۶- اگر می خواهید شیر فریزر شده مادر را با خود حمل کنید و یا مثلا در طول مسافرت از آن استفاده کنید، باید پس از خروج شیر مادر از فریزر آن را درون کیسه یخ بگذارید.

جوری گه همه اطراف ظرف محتوی شیر مادر با کیسه های یخ محافظت شود. با کمک این روش نگهداری شیر دوشیده مادر تا ۱۲ ساعت امکان پذیر است.

۷- حتما قبل از قرار دادن شیر مادر در فریزر، تاریخ آن روز را بر روی بسته شیر بنویسید.

۸- به محض دوشیدن شیر مادر، آن را داخل فریزر بگذارید.

۹- یادتان نرود که بعد از خارج کردن شیر مادر از فریزر، آن را قبل از استفاده توسط آب داغ گرم کنید. از ماکروویو استفاده نکنید .

شیر فریزشده مادر را به آرامی گرم کنید تا به درجه حرارت بدن مادر برسد و سپس به نوزاد بدهید.

۱۰- توجه داشته باشید که نگهداری شیر دوشیده مادر در فریزر می تواند کیفیت شیر را برای چند هفته حفظ کند. ولی باز هم میگوییم هیچ چیز به اندازه مکیدن مستقیم شیر فایده ندارد.


# # # # # # #

مطالب پیشنهادی

نکاتی مهم درباره ی کودکان

به فرزندان دفاع از خود را یاد دهید!!

طرز استفاده از بیبی چک

طرز استفاده از بیبی چک با تصاویر

با پرحرفی کودکان چه کنیم؟

پربازدید های کودک

نظرات شما